Güreş Federasyonu Taekwondo Federasyonu Voleybol Federasyonu
|     | |   Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı, sahip olduğu, sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr   |Saygıdeğer spor kamuoyu, sevgili sporseverler,


            Kulübümüz 2008-2009 sezonundan itibaren, spor camiasının iki güzide Kulübü (Milli Piyango Spor Kulübü ve Maliye Spor Kulübü)?nün güç birliği ve ortak yönetimi ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

            Yönetimi devraldığımız döneme kadar, başarılı sporcuların yetiştirilmesinde ve elde edilen ulusal ve uluslar arası başarılarda pay sahibi olan Kulüp yöneticilerine, teknik kadroya, sporcularımıza ve Kulübümüzü destekleyen herkese teşekkür ediyorum.

            Yarışma, rekabet ve başarı sporla bütünleşmiş kavramlar. Sporu sadece bu kavramlara hapsetmek, sportif faaliyetlerden sağlanabilecek amaçları daraltmak anlamına gelir. Aslında sporun çok önemli bir amacı,  çocuklarımızı, gençlerimizi ve bireyleri zararlı alışkanlıklar ve bağımlılık yapan maddelerden koruyarak onların beden ve ruh sağlığının gelişimine yardımcı olmak, bunun sonucu olarak, toplumun genel sağlığı ve uygarlaşma düzeyine olumlu katkılar yapmaktır. Spor bu temel üzerine kurulursa, başarının elde edilmesi kaçınılmazdır. 

            Bu amaca yönelik olarak, sürdürülebilir bir milli spor politikası oluşturulmalıdır.   Sporla ilgili her birim, kurum, kuruluş ve organizasyonun görev, yetki ve sorumluluklarının sınırları açıkça tespit edilmeli, spora ayrılan kaynaklar bir koordinasyon içinde ve verimli şekilde kullanılmalı, uygulamanın her aşaması ciddi şekilde takip edilerek fayda-maliyet analizi yapılmalıdır. 

            Gelişmiş ülkelerin eğitim-öğretim programlarında, spor etkinliklerine başlama yaşının okulöncesi çağlara indiği görülmektedir. Bu çağlardaki çocukların sporla tanışmaları, çocukların sosyalleşmelerine ve içinde bulundukları ortama daha kısa sürede uyum sağlamalarına yardımcı olur. Bu dönemde yapılacak gözlem ve tespitler, spora yetenekli çocuklar üzerinde daha uzun süreli eğitim ve çalışma yapılmasına imkan sağlayacaktır.

            Sistemli ve sürekli çalışmanın, elde edilecek başarılarda en önemli etkenlerden biri olduğu aşikardır. Sürdürülebilir sportif başarı ancak, nitelikli ve sağlam karakterli sporcuların varlığıyla mümkündür. Bu amaca yönelik olarak, yetişme çağındaki her sporcu, toplumun ahlaki değer yargılarıyla uyum içinde yetiştirilmeli,  kendilerine, ailelerine, milletimize ve tüm insanlığa karşı görev ve sorumluluklarının bilincinde olan  ?örnek sporcu-model insan? olmaya teşvik edilmelidir. Sporla bir şekilde ilgisi olan bireylerin, kurumların, kuruluşların ve organizasyonların bu hususa uygun hareket etmeleri, sportif alandaki ulusal ve uluslar arası başarılarımız yanında bireylerin gelişimine de katkı sağlayacaktır.     

            Biz Kulüp olarak ana hatlarıyla yukarıda özetlemeye çalıştığım ilkeler doğrultusunda faaliyetlerimizi sürdürmeye, eksiklerimizi gidermeye çalışıyoruz. Halen Hentbol Süper Lig Erkekler ve Süper Lig Bayanlar kategorilerinde, Voleybol Erkekler Aroma 1. Ligde mücadele eden as takımlarımız yanında, bu takımların altyapılarında da çok sayıda sporcumuzu ?örnek sporcu-model insan? anlayışına uygun yetiştirmeye gayret ediyoruz. Bu sezon kurduğumuz Güreş ve Taekwondo branşlarında, daha çok altyapıya yönelik çalışmalar yapacağız.

            Amacımız, karınca kararınca Türk Sporuna hizmet etmek, neslimizi sporun güzellikleriyle tanıştırmak, ülkemizin geleceği gençlerin aynı zamanda ?zeki, çevik ve ahlaklı? bireyler olmalarına yardımcı olmak. Bu kapsamda, spor kamuoyu ve sporseverlerden destek ve olumlu katkı alacağımızı ümit ediyor, şahsım, Yönetim Kurulumuz ve Kulübümüz adına saygılar sunuyorum.

                                                                                                                                                            Recep BİÇER

                                                                                                                                                            Kulüp Başkanı
 
S TAKIM
    O
    P
Mliye Milli Piyango 
22 
44 
Izmir B.Ş.B. 
22 
40 
Üsküdar Bld. 
22 
36 
Kastamonu GM 
22 
28 
Muratpaşa Bld. 
21 
25 
Anadolu Üni. 
22 
24 
Çankaya Bld. 
22 
19 
Erciyes Üni. 
21 
13 
Trabzon Bld. 
22 
13 
10  D.M.O. 
22 
11 
11  Osmangazi Bld. 
22 
12  Osmangazi Üni. 
22 

HTML formatıExcel formatıPDF (Acrobat) formatı
 

S TAKIM
    O
    P
Izmir B.Ş.B. 
22 
40 
Beşiktaş 
22 
40 
Maliye Milli Piyango 
22 
32 
Yenişehir Bld. 
22 
29 
B.B.Ankaraspor 
22 
26 
Polis Akd.ve Kol. 
22 
26 
Nilüfer Bld. 
22 
25 
Trabzon Bld. 
22 
19 
Çankaya Bld. 
22 
12 
10  Artvin Ormanspor 
22 
11  A.Özel İdare 
22 
12  Rize Çaykur 
22 

HTML formatıExcel formatıPDF (Acrobat) formatı 

S TAKIM
    O
    P
Arkas Spor 
22 
52 
Ziraat Bankası 
22 
50 
İst.B.Şehir Bld. 
22 
48 
Halkbank 
22 
43 
Fenerbahçe 
22 
38 
Galatasaray 
22 
36 
Maliye Milli Piyango 
22 
33 
Belediye Plevne 
22 
26 
SGK 
22 
19 
10  Bozkurt Bld. 
22 
19 
11  Polis Akademisi 
22 
18 
12  MEF Okulları 
22 
14 

HTML formatıExcel formatıPDF (Acrobat) formatı 

Aktivasyon Tarihi : 08 Ocak 2009
Sitemizi Bugün : 5 kişi, / Toplam : 10226 kişi ziyaret etti.

Giriş sayfası olsun | Sık kullanılanlara ekle |
Maliye Milli Piyango Spor Kulübü © Tüm Hakları saklıdır...